Keikat

Keikkakalenteriin on listattu keikat, jotka ovat olleet julkaisuhetkellä tiedossa, ja joita ei ainakaan toistaiseksi ole koronan takia peruutettu. Emme vastaa mahdollisista muutoksista. Ilmoitathan keikat tai keikkojen peruuntumiset sähköpostilla: bigbeat@bigbeat.fi

19.06. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Verstas Moottorikahvila, Nakkila

19.06. Texas Oil, Juholan Biisoniareena, Uukuniemi

19.06. --> 18.06.2022 Karjalohja Drive In & Rock & Roll Show, Lohja Spa & Resort, Lohja

19.06. Oripää Cruising: Marksmen, Oripään lentokenttä, Oripää

19.06. Steve & Seagulls, Akuliina, Jämsä

19.06. Satama Drive-In Show: Brandy Rockers (Huom! Klo 15:00-19:00), Kuopion satamatori, Kuopio

23.06. Beat Crushers, (esiintymisaika klo 17:00) Kävelykatu Janne, Järvenpää

Heinäkuu

02.07. Steve & Seagulls, Sawohouse Garden Live, Kuopio

02.07. Viikinsaaren maihinnousu: Sleepwalkers & Jani Forsman, Doltones, Eva & The Tones, Moments, Rosebud, Glendora, Vaiettu salaisuus, Ramy House Band, Viikinsaari, Tampere

02.07. Haapavesi Folk: Jussi Syren & The Groundbrakers + muita, Haapavesi

03.07. Melrose, Haminan vanha työski, Hamina

03.07. Rock Lake Picnic II: Lockdown Docs, Texas Oil, Hotelli Salpa, Luumäki

03.07. Suvi-Vintage: Jeena ja Vauhtikallot + Simpsakat Pirkot (esiintymisaika klo 15), Tallipiha, Tampere

04.07. Suvi-Vintage: Jeena ja Vauhtikallot + Simpsakat Pirkot (esiintymisaika klo 15), Tallipiha, Tampere

07.07. Jussi Syren & The Groundbrakers, Kiikan kirkko, Kiikka, Sastamala

09.07. Mr. Breathless, Kantolan tapahtumapuisto, Hämeenlinna

10.07. Woodstomp: Bullet Biters, Gary Hiland Trio, Deep Forest Cream, Kuhmon kelo, Kuhmo

13.07. Sherwood Tigers, Linnanmäki-Estradi, Helsinki

15.07. Renegades Revisited + Graham Johnson, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Juttutupa, Helsinki

15.07. Jussi & The Boys, Storyvillen puistoterassi, Helsinki

16.07. Renegades Revisited + Graham Johnson, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Myllykosken Seuratalo, Myllykoski

17.07. Jussi & The Boys - Jussi Raittisen 60-vuotistaiteilijajuhla, G Livelab, Tampere

17.07. Renegades Revisited + Graham Johnson, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Hämeenlinnan Uusi Kesäteatteri, Hämeenlinna

17.07. Beatfools, Sataman terassi Arla, Lahti

23.07 Janus Hanski & The Timbertones, Ravintola Sahanranta, Kuhmoinen

24.07. Suvirock: Melrose + muita, Kisko, Salo

28.07. Steve & Seagulls, Letkaliiteri, Rutalahti

30.07. - 31.07. Long Weekend Automiitti: Texas Oil + muita, Vuokatti

30.07. Cape Fear Meeting: Rebellion, Lomakeskus Karvio, Heinävesi

31.07. Cape Fear Meeting: Lockdown Docs, Lomakeskus Karvio, Heinävesi

31.07. Run To 60´s: Pekka Tiilikainen & Beatmakers + muita, Kemi

31.07. Vanhan paukun festivaali: Jussi Syren & The Groundbrakers + muita, Lapua

Elokuu

01.08. Jussi Syren & The Groundbrakers, Rämsöön kesäteatteri, Vesilahti

03.08. Vanhojen ajoneuvojen ilta: Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Hausjärvi

04.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Särkkä, Punkalaidun

06.08 Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Esakallio, Somero

06.08. Valdemarin Bilefestit: Steve & Seagulls, Rovaniemi

06.08. SmugglerRok: Melrose + muita, Lieto

07.08. Racecoast Rockin' Fest #10: Whistle Bait, Hal Peters & His Trio, Jokers, Gin Mill Trio, Kisaranta, Kangasala

07.08. Steve & Seagulls, Kapakanmäki, Tuulos

07.08. Melrose, Pub Pikkupässi, Karkkila

07.08. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Esakallio, Somero

07.08. Jerusalem MC:n 40-vuotisjuhla: Texas Oil, Lockdown Docs, Kingsnake, Trio Hankkija, Kotajärven talo, Kuukanniemi

07.08. Toreadors, Kasino Kings, Roycers, Check Inn, Hyvinkää

08.08. Levynjulkaisukeikka: Janus Hanski & The Timbertones, Storyvillen puistoterassi, Helsinki

11.08. Steve & Seagulls, Huvila, Savonlinna

13.08. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Albertin kellari, Hämeenlinna

13.08. - 14.08. Kymi Kantri-festivaali: Niina Sallinen & Her Strangers, Freud Marx Engels & Jung Tribute Band, Self Rising Flour Band, Juippi & Juippi, Ismo Haavisto, Slack Bird, Andres Roots, Nervous Buffalo String Band, Wheat Rice & Fries, Mika Byman & Kovat Otteet, Bizarro & Jukka Nissinen, Nasu Raittinen, Tero Pulkkisen Joukkio, Jussi Syren & The Groundbreakers, Romeos Tune, Gallows Dance, Roy Hohenthal & The Tone-Flite Stompers, Vaeltava Vitsaus, Kulttuuritalo Wanha Rautakauppa, Myllykoski

14.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Valasranta, Yläne

14.08. ManeesiRock: Steve & Seagulls + muita, Keitele

19.08. Steve & Seagulls, Pyynikin kesäteatteri, Tampere

20.08. Drive-In & Rock: Black Devils & Ile Kallio plays Hurriganes, Texas Oil, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Hyvärilän nuoriso- ja matkailukeskus, Nurmes

21.08. Drive-In & Rock: Brandy Rockers, Buddy Holly Show, Generals, Pääesiintyjät, Hyvärilän nuoriso- ja matkailukeskus, Nurmes

21.08. Jussi Syren & The Groundbrakers, Rytmiraide, Kurikka

21.08. Rautalankavääntö: Doltones, Webasto, Periferia, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Läyliäisten seurala, Läyliäinen

21.08. Lemu jamit: Memphis Breakdown + muita, Lemu

21.08. Rytmiraide-festivaali: Steve & Seagulls + muita, Kurikka

25.08. Pekka Laine & The Enchanted, G Livelab, Tampere

26.08. Jussi & The Boys, Storyvillen puistoterassi, Helsinki

27.08. Jussi & The Boys, Esakallion lava, Somero

27.08. - 28.08. Elvis-kesätapahtuma, Hotelli Korpilampi, Espoo

28.08. King Drapes, Pakkahuone, Uusikaupunki

28.08 Mr. Breathless, Rantatupa, Somero

28.08. Venetsialaiset: Flamin' Star, OriCamping, Orivesi

28.08. Hellblazers, Rantamakasiinit, Sulkava

28.08. Pekka Laine & The Enchanted, Tavastia, Helsinki

Syyskuu

01.09. Lailan tähtihetket - Musiikkinäytelmä Laila Kinnusen elämästä, Malmitalo, Helsinki

03.09. Melrose, Suvilahti TBA, Helsinki

04.09. Melrose, Yo-talo, Tampere

10.09. Steve & Seagulls, Kerubi, Joensuu

11.09. Twist & Twang Rautalankaristeily VIII: osa 2: Sleepwalkers, Jorma Lover & The Others, Husky & The Sandmen, Free Shake, Duo Jucciz & Ilari Haavisto, Puppe & The Boys, Viking Grace

11.09. Memphis Breakdown, Pikku Hanhi, Lahti

11.09. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Bulldog Bar, Riihimäki

16.09. Jussi Syren & The Groundbrakers, Kangasala-talo, Kangasala

17.09. Steve & Seagulls, Bomba, Nurmes

17.09. RelaxTrio, AT’s Roots & Ramblin', Shrieks, On the Rocks, Helsinki

18.09. Steve & Seagulls, Möysän musaklubi, Lahti

18.09. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Jams Bar, Lieto

18.09. Movie & Music Part III: Elokuva: American Graffiti, bändi: BopCats (Huom! Tilaisuus alkaa klo 18:00), Kinoma, Hyvinkää

24.09 Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Eckeröne line, Finlandia, Helsinki

25.09. Melrose, Bar Skogster, Hämeenlinna

25.09. Memphis Breakdown, Eikan Pub, Järvenpää

30.09. - 01.10. Back To Sixties -risteily: Esquires & Jussi Raittinen + muita, Tallink Silja Europa

Lokakuu

01.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, G Livelab, Tampere

02.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, G Livelab, Helsinki

07.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Kultturitalo Virta, Imatra

08.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Krapin paja, Tuusula

08.10. Steve & Seagulls, Lutakko, Jyväskylä

09.10. Rock-Kuningas 1981 -kisojen finaali: Generals, Aviators, BopCats, Boppin` Pete & His Texas Rangers, Brandy Rockers, Knockers, Rockabilly Parrots, Roy & His Street Arabs + erikoisvieraana Rock-Jerry, Seuris, Mäntsälä

15.10. Melrose, Krapin paja, Tuusula

16.10. Steve & Seagulls, Rockperry ReLoad, Vaasa

23.10. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Mestarin Krouvi

27.10. Lee Rocker (USA), Helsingin kulttuuritalo, Helsinki

29.10. Tawastia Stomp, Scandic Aulanko, Hämeenlinna

Marraskuu

06.11. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Suisto, Hämeenlinna

Joulukuu

11.12. Melrose, Apollo Live Club, Turku

17.12. Steve & Seagulls, Klubi, Tampere

Tammikuu 2022

28.01 - 29.01. Tawastia Rautalanka Rumble, Scandic Aulanko, Hämeenlinna

Helmikuu 2022

04.02. Ladybug Rock & Roll Weekender: Melrose + muita, Vesileppis, Leppävirta

12.02. Elvis Presley -tribuuttikonsertti: Rock-Ola, Masa Saloranta, Pete Näsman + lauluyhtye-Relics ja taustabändi, Malmitalo, Helsinki

14.02. Samantha Fish (USA), Kulttuuritalo, Helsinki

24.02. Melrose, Virta-sali, Kalajoki