Keikat

Keikkakalenteriin on listattu keikat, jotka ovat olleet julkaisuhetkellä tiedossa, ja joita ei ole peruutettu. Emme vastaa keikkojen mahdollisista peruuntumisista tai muista muutoksista. Ilmoitathan keikat tai keikkojen peruuntumiset sähköpostilla: bigbeat@bigbeat.fi

26.07. Hilland Mondays, Juttutupa, Helsinki

28.07. Steve & Seagulls, Letkaliiteri, Rutalahti

29.07. Sounds, Tiksin Patio, Vantaa

30.07. Cape Fear Meeting: Rebellion, Lomakeskus Karvio, Heinävesi

30.07. Brewerokki: Pääesiintyjät + muita, Brewer's Pub, Huittinen

30.07. Mike Bell & The Belltones, Sorella Cellar Club, Tampere

31.07. Kartanorock: AT’s Roots & Ramblin’ + muita, Puotilan Kartano, Helsinki

31.07. 20th Flight Rockers, Shoebox Revue, Murskan Paratiisi, Ypäjä

31.07. Cape Fear Meeting: Lockdown Docs, Lomakeskus Karvio, Heinävesi

31.07. Sounds, Juttutupa, Helsinki

31.07. Run To 60´s: Pekka Tiilikainen & Beatmakers + muita, Kemi

31.07. Vanhan paukun festivaali: Jussi Syren & The Groundbrakers + muita, Lapua

31.07. Brewerokki: Melrose + muita, Brewer's Pub, Huittinen

31.07. Suomen Mersuklubin kesäkokoontuminen: Savoy DeLuxe & His Hill-Billy All Stars, Tehtaanhotelli, Karkkila

31.07. Latorokki: Daddy Rollin' Stone, Mahlu, Saarijärvi

31.07. Charlotta Curves & Helge Tallqvist Band, Storyvillen terassi, Helsinki

31.07. Xtreme Super Summer Meet: Texas Oil, Flamin' Star, Malmin lentokenttä, Helsinki

Elokuu

01.08. Jussi Syren & The Groundbrakers, Rämsöön kesäteatteri, Vesilahti

01.08. Uncle John Trio, Storyville, Helsinki

03.08. Vanhojen ajoneuvojen ilta: Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Hausjärvi

04.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Särkkä, Punkalaidun

06.08 Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Esakallio, Somero

06.08. Valdemarin Bilefestit: Steve & Seagulls, Rovaniemi

06.08. SmugglerRok: Melrose + muita, Lieto

06.08. Kymijoki Beer Festival: RelaxTrio, AT’s Roots & Ramblin’, Marjo Leinonen & Knucklebone Oscar, Night Fighters, Kallioniemen tanssilava, Kouvola

06.08. Erja Lyytinen, Daddy Rollin' Stone, Kukonhiekka, Saarijärvi

07.08. Racecoast Rockin' Fest #10: Whistle Bait, Hal Peters & His Trio, Jokers, Gin Mill Trio, Kisaranta, Kangasala

07.08. Steve & Seagulls, Kapakanmäki, Tuulos

07.08. Melrose, Pub Pikkupässi, Karkkila

07.08. Jani Forsman & The Sleepwalkers, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Toni Rossi & Sinitaivas, Esakallio, Somero

07.08. Jerusalem MC:n 40-vuotisjuhla: Texas Oil, Lockdown Docs, Kingsnake, Trio Hankkija, Kotajärven talo, Kuukanniemi

07.08. Toreadors, Kasino Kings, Roycers, Check Inn, Hyvinkää

07.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Rönni, Eräjärvi

07.08. Primer ParkingLot Nationals: Primer Kings, Karkkila

08.08. Levynjulkaisukeikka: Janus Hanski & The Timbertones, Storyvillen puistoterassi, Helsinki

11.08. Steve & Seagulls, Huvila, Savonlinna

13.08. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Albertin kellari, Hämeenlinna

13.08. - 14.08. Kymi Kantri-festivaali: Niina Sallinen & Her Strangers, Freud Marx Engels & Jung Tribute Band, Self Rising Flour Band, Juippi & Juippi, Ismo Haavisto, Slack Bird, Andres Roots, Nervous Buffalo String Band, Wheat Rice & Fries, Mika Byman & Kovat Otteet, Bizarro & Jukka Nissinen, Nasu Raittinen, Tero Pulkkisen Joukkio, Jussi Syren & The Groundbreakers, Romeos Tune, Gallows Dance, Roy Hohenthal & The Tone-Flite Stompers, Vaeltava Vitsaus, Kulttuuritalo Wanha Rautakauppa, Myllykoski

13.08. Rock & Roll Summer Circus: Darrell Higham (UK), Hearthill, Nine Lives, Kokki Janne & Lentävät lautaset, Rantamakasiini ja Katariina-laivan terassi, Kemi

13.08. Tuusulan Taiteiden Yö: Pääesiintyjät + muuta, Hotelli Gustavelund, Tuusula

14.08. Rock & Roll Summer Circus: Darrell Higham (UK), Hearthill, Nine Lives, Kokki Janne & Lentävät lautaset, Voimala 1889, Oulu

14.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Valasranta, Yläne

14.08. ManeesiRock: Steve & Seagulls + muita, Keitele

14.08. Memphis Breakdown, Red Hot, Riihimäki

14.08. Buick Meet 2021: Thunderbirds, Hovimäen Leirintäalue, Somero

14.08. Hayride Jamboree: Primer Kings, Pistohiekka, Puumala

14.08. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Penalty Burger, Turenki

14.08. Sounds, Vaakahuoneen Paviljonki, Turku

14.08. Sami Savolainen, Pub Pireus, Parainen

19.08. Steve & Seagulls, Pyynikin kesäteatteri, Tampere

19.08. Mr Breathless, Base, Espoo

19.08. Sounds, Maunula-talo, Helsinki

20.08. Drive-In & Rock: Black Devils & Ile Kallio plays Hurriganes, Texas Oil, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Hyvärilän nuoriso- ja matkailukeskus, Nurmes

20.08. Jani Forsman & The Sleepwalkers, Red Hot, Riihimäki

21.08. Jokers, Rantolan Kievari, Karuna / Sauvo

21.08. Rautalankaa ja Jenkkirautoja: Texas Oil + muita, Mobilia, Kangasala

21.08. Askola Carshow: Texas Oil, Askola

21.08. Drive-In & Rock: Brandy Rockers, Buddy Holly Show, Generals, Pääesiintyjät, Hyvärilän nuoriso- ja matkailukeskus, Nurmes

21.08. Jussi Syren & The Groundbrakers, Rytmiraide, Kurikka

21.08. Rautalankavääntö: Doltones, Webasto, Periferia, Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Ravintola Wanha Seurala, Launos

21.08. Rytmiraide-festivaali: Steve & Seagulls + muita, Kurikka

21.08  Mr. Black & The 5000 Cadillacs, Rabbit Hole, Riihimäki

21.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Järvenpää

22.08. Luxury Liner, Storyville, Helsinki

25.08. Pekka Laine & The Enchanted, G Livelab, Tampere

26.08. Jussi & The Boys, Storyvillen puistoterassi, Helsinki

26.08. Pääesiintyjät, Iltatori, Kotka

27.08. Jussi & The Boys, Esakallion lava, Somero

27.08. - 28.08. Elvis-kesätapahtuma: Blue Moon Rocker, Marko Haavisto & Poutahaukat ja Rocket Rollers Band + muuta ohjelmaa, Hotelli Korpilampi, Espoo

27.08. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Riutanharju, Riihimäki

28.08. Red, Hot & Rockin' Party II: Cosh Boys, Some Other Guys, Three Hornets, Red Hot, Riihimäki

28.08. King Drapes, Pakkahuone, Uusikaupunki

28.08. Mr. Breathless, Rantatupa, Somero

28.08. Venetsialaiset: Flamin' Star, OriCamping, Orivesi

28.08. Hellblazers, Rantamakasiinit, Sulkava

28.08. Pekka Laine & The Enchanted, Tavastia, Helsinki

Syyskuu

01.09. Lailan tähtihetket - Musiikkinäytelmä Laila Kinnusen elämästä, Malmitalo, Helsinki

03.09. Melrose, Suvilahti TBA, Helsinki

04.09. Melrose, Yo-talo, Tampere

04.09. King Drapes, Bar Backyard, Ylöjärvi

10.09. Steve & Seagulls, Kerubi, Joensuu

10.09. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Vanha Työski, Hamina

10.09. Taiteiden Yö: Jani & Yleistilan lasku, Three Hornets, Mr. Black & The 5000 Cadillacs, Punainen talo, Riihimäki

11.09. Twist & Twang Rautalankaristeily VIII: osa 3: Sleepwalkers & Jani Forsman, Jorma Lover & The Others, Bad Gringos, Free Shake, Duo Mäkitalo & Koivisto, Puppe & The Boys, Viking Grace

11.09. Memphis Breakdown, Pikku Hanhi, Lahti

11.09. Marksmen, Red Hot, Riihimäki

11.09. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Bulldog Bar, Riihimäki

16.09. Jussi Syren & The Groundbrakers, Kangasala-talo, Kangasala

17.09. Steve & Seagulls, Bomba, Nurmes

17.09. RelaxTrio, AT’s Roots & Ramblin', Shrieks, On the Rocks, Helsinki

17.09. Sounds, Eikan Pub, Järvenpää

18.09. Steve & Seagulls, Möysän musaklubi, Lahti

18.09. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Jams Bar, Lieto

18.09. Movie & Music Part III: Elokuva: American Graffiti, bändi: BopCats (Huom! Tilaisuus alkaa klo 18:00), Kinoma, Hyvinkää

18.09. Daddy Rollin' Stone, Pub Markus Äänekoski

24.09 Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Eckeröne line, Finlandia, Helsinki

24.09. - 25.09. Rock & Roll Weekend: Aron & Cool Company, BopCats, Jeena ja Vauhtikallot, Sweet Jeena & Her Sweethearts, Ellivuori Resort, Sastamala

25.09. Melrose, Bar Skogster, Hämeenlinna

25.09. Memphis Breakdown, Eikan Pub, Järvenpää

25.09. Jussi Syren And The Groundbreakers, Rekolan Kino, Vantaa

25.09. Primer Kings, Pikkupässi, Karkkila

30.09. - 01.10. Back To Sixties -risteily: Esquires & Jussi Raittinen + muita, Tallink Silja Europa

30.10. AT’s Roots & Ramblin’, Verstas, Nakkila

Lokakuu

01.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, G Livelab, Tampere

01.10. Jussi Syren And The Groundbreakers, Suisto, Hämeenlinna

02.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, G Livelab, Helsinki

02.10. Greased Lightning, Gary Hilland Trio, Red Hot, Riihimäki

07.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Kultturitalo Virta, Imatra

08.10. Esa Pulliainen & Mr. Breathless, Krapin paja, Tuusula

08.10. Steve & Seagulls, Lutakko, Jyväskylä

09.10. Rock-Kuningas 1981 -kisojen finaali: Generals, Aviators, BopCats, Boppin` Pete & His Texas Rangers, Brandy Rockers, Knockers, Rockabilly Parrots, Roy & His Street Arabs + erikoisvieraana Rock-Jerry, Seuris, Mäntsälä

09.10. Jussi Syren And The Groundbreakers, Kaks Ruusua, Varkaus

09.10. Verstas Goes Kustom Kulture: RelaxTrio, Primer Kings, Verstas, Nakkila

15.10. Melrose, Krapin paja, Tuusula

16.10. Jani Forsman & The Sleepwalkers, Bulldog Bar, Riihimäki

16.10. Steve & Seagulls, Rockperry ReLoad, Vaasa

16.10. Dr. Helander & Third Ward, Juttutupa, Helsinki

22.10. Black Devils & Ile Kallio, Basso Club, Oulu

23.10. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Mestarin Krouvi

27.10. Lee Rocker (USA), Helsingin kulttuuritalo, Helsinki

29.10. Tawastia Stomp, Scandic Aulanko, Hämeenlinna

29.10. Black Devils & Ile Kallio, Eikan Pub, Järvenpää

30.10. Ria & The Hi-Binders, Juttutupa, Helsinki

30.10. AT’s Roots & Ramblin’, Verstas, Nakkila

Marraskuu

05.11. AT’s Roots & Ramblin’ Eikan Pub, Järvenpää

05.11  Mr. Black & The 5000 Cadillacs, Red Hot, Riihimäki

06.11. Pekka Tiilikainen & Beatmakers, Suisto, Hämeenlinna

12.11. Black Devils & Ile Kallio, House Of Rock, Kouvola

13.11. Mystery Train, Juttutupa, Helsinki

20.11.  RJ Mischo (USA) + Tomi Leino Trio, Juttutupa, Helsinki

26.11. AT’s Roots & Ramblin’, RelaxTrio, Shrieks, On The Rocks, Helsinki

27.11. Aija Puurtinen & Brooklynin satu, Juttutupa, Helsinki

27.11. Aikka Hakalan muistokonsertti, Kerava-sali / Keuda, Kerava

Joulukuu

04.12. Hip-Shooters, Juttutupa, Helsinki 

11.12. Melrose, Jokers, Apollo Live Club, Turku

17.12. Steve & Seagulls, Klubi, Tampere

18.12. Sleepwalkers & Jani Forsman, Juttupa, Helsinki

18.12. Flamin' Star, Bar Aikalisä, Tampere

31.12. Jani Forsman & The Sleepwalkers, Red Hot, Riihimäki

Tammikuu 2022

28.01 - 29.01. Tawastia Rautalanka Rumble, Scandic Aulanko, Hämeenlinna

Helmikuu 2022

04.02. Ladybug Rock & Roll Weekender: Melrose + muita, Vesileppis, Leppävirta

12.02. Elvis Presley -tribuuttikonsertti: Rock-Ola, Masa Saloranta, Pete Näsman + lauluyhtye-Relics ja taustabändi, Malmitalo, Helsinki

14.02. Samantha Fish (USA), Kulttuuritalo, Helsinki

24.02. Melrose, Virta-sali, Kalajoki